תוכניות חברתיות ישיבתיות

מעגל השנה לאורך כל השנה מתקיימים בישיבה אירועים מיוחדים לציון חגים, ראשי-חודשים וימי זיכרון. בעשרת ימי תשובה יצאו כל התלמידים לסיור סליחות בהר הזיתים ולשיחה עם גרשון בר-כוכבא, בערב טו בשבט התקיים בישיבה סדר טו בשבט וחידון קליקיטישיבתי, ולפני היציאה לחופשת פסח התנסו התלמידים באפיית מצות במאפייה שבחדר-האוכל הישן בישיבה.

מועצת תלמידים אחת לשבועיים מתכנסת מועצת התלמידים של הישיבה, יחד עם ראש-הישיבה ואנשי הצוות לדיון משותף ולקבלת החלטות בנושאים שעל-הפרק. חברי המועצה הובילו השנה בישיבה תכניות רבות ביניהן פרויקט עין טובה’, ערב כשרונות צעירים, פרויקט שולחים בהצדעה’, ניווט ישיבתי ביום ירושלים, ועוד.

תערוכה ומופע כשרונות צעירים -  בנר ראשון של חנוכה התקיים בחדר האוכל של הישיבה מופע כשרונות צעירים ביוזמת מועצת התלמידים: בזה אחר זה עלו לבמה תלמידים מכל הכיתות והראו את כוחם בשירה, נגינה, סטנד-אפ, גאגלינג, קסמים, ועוד. בתערוכה שהוצגה ברחבת הישיבה הוצגו ציורים, צילומים וקיפולי נייר, כולם פרי יצירתם של התלמידים. כל הכבוד לכל המארגנים והמשתתפים!

חודש אדר בישיבה חודש אדר בישיבה מתאפיין באווירה מיוחדת של גיבוש, שמחה, רוממות ושותפות אמיתית בין הצוות לתלמידים ובין המחזורים השונים. בכל שנה לוקח כל מחזור אחריות על אירוע אחר: תלמידי החמישית מפעילים שוק פורים לתלמידי החטיבה, תלמידי השישית מרימים ארוחה חגיגית לכל הישיבה, תלמידי השביעית מקשטים את הישיבה בליל ראש-חודש אדר ותלמידי השמינית מנצחים על האירועים השונים ומובילים את ההכתרה, את המסיבה ואת שבת זכור בכישרון רב.

חודש אייר בישיבה חודש אייר הוא חודש משמעותי ומלא פעילות. לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל יוצאים כל התלמידים לסיורים ליליים בעקבות לוחמים בהר הרצל, בהדרכת הרמים והמורים. בערב יום הזיכרון מתקיים בישיבה מדי שנה ערב שירי לוחמים וסיפורי נופלים, בהובלת חברי מועצת תלמידים. ביום הזיכרון משתתפים התלמידים בטקס הזיכרון המרכזי יחד עם מפקדי וחיילי חטיבת בנימין ותושבי הישוב בית-אל. ביום ירושלים, לאחר שיחתו המרתקת של גרשון בר-כוכבא ירושלים בנפילתה ובתקומתה”, יוצאים כל תלמידי הישיבה לריצת ניווט ישיבתית במרכז העיר ולצעדת ריקודגלים המסורתית.

נפרדים בכיף - בימי חמישי בערב, בתום שבוע עמוס של לימודים, מתכנסים כל תלמידי הישיבה בבית-המדרש לשיחה מרתקת מפי ראש-הישיבה ומרצים אורחים. השנה זכינו לשמוע את שיחותיהם של רועי בן-טולילה, אמיר אוחנה, דני ושרון בוהק, הרב ארלה מאירוביץ’, גרשון בר-כוכבא, ועוד. לאחר תפילת ערבית נפרדים כולם בברכת שבת-שלום וכמובן, ברוגלך ופחית.

קבוצת ריצה - בני בנימין - קבוצת הריצה של תלמידי מטה בנימין המונה כ 15- תלמידים בהובלתו של אברהם שניר, מדריך כיתה יא, צוברת תאוצה. אחרי אימונים שבועיים אינטנסיביים, השתתפה הקבוצה במרוץ מעיין שהתקיים בישוב עלי לזכרו של מעיין אושפיזאי זל, וסיימה בהצלחה רבה ריצת 4 קמ. החברה מתכננים להיפגש ולרוץ גם בחופש הגדול, לקראת האתגרים הצפויים בשנה הבאה. כל-  הכבוד!

חודש 'חושבים רחוק '- לא נופלים ברשת - חודש חשון הוקדש השנה בישיבה ללימוד והתמודדות עם אתגר המסכים והרשתות החברתיות. החודש נפתח בשיחה מרתקת של האנתרופולוג תמיר ליאון שעוסק רבות בהשפעת המסכים על חיינו. לאחר השיחה קיימנו דיונים בקבוצות בהנחיית אנשי הצוות. שבוע לאחר מכן צפינו יחד בסרט 'קשר חופשי' העוסק בהתמודדות עם נפילות באינטרנט, וקיימנו דיונים כיתתיים בנושא. גם ראש הישיבה בשיחתו השבועית נתן לתלמידים כלים מעשיים להתמודדות עם נפילות. את החודש סיימנו במליאה ישיבתית בהשתתפות כל אנשי הצוות והתלמידים. שמחנו לראות את העניין הרב שגילו התלמידים בנושא, את הדילמות העמוקות שהעלו, ואת המסקנות החשובות אליהם הגיעו לאור הדיונים והשיחות.

סיירת סבאבה - )סיורים בדרכי אבותינו בארץ התנך( - הזכות לחיות ולגדול בליבו של חבל בנימין, מאפשרת לנו להכיר מקרוב את האתרים בהם התרחשו סיפורי התנ״ך. תכנית הסיורים סיירת סבאבהנועדה לחבר את תלמידינו לארץ התנ״ך, מקום התהוותו של עם ישראל. אחת לכמה שבועות יוצאת קבוצת תלמידים ליום סיור בדרכי אבות’. התוכנית שמוביל הרב שלומי פלהיימר, כוללת למידה בכיתות וסיורים חווייתיים בשטח. השנה סיירו התלמידים בואדי קלט בעקבות ירמיהו הנביא, בשכונת נחלאות בעקבות לוחמי המחתרות, בגבעת התחמושת, ועוד. לכל סיור יוצאים כ- 30 תלמידים מכיתות זעד יב, כשהתלמידים שותפים לארגון הטיול וממלאים מגוון משימות, לקראת הסיור ובמהלכו.

תכנית מעורבות חברתית בכיתות י-י"ב - במסגרת תכנית המעורבות החברתית החדשה של משרד החינוך, מתנדבים השנה תלמידי כיתות י-י"ב בישיבה ומחוצה לה. תלמידי כיתות י' מתנדבים מדי שבוע בכיתות המקצועיות  ובכיתת זכות, בשיעורים, בהפסקות, בשבתות ישיבה, בטיולים ובמסעות. תלמידי כיתות י״ב מתנדבים בבתי הספר באריאל, זוכים לשבחים רבים ב"ה ומקדשים שם שמיםגם מסע סיום השנה נפתח בהתנדבות ישיבתית: תלמידי החמישית והשמינית עזרו לחקלאים בבניית גדרות אבנים במסגרת ארגון 'השומר החדש', ותלמידי השישית והשביעית שימחו חולים בבתי-החולים 'העמק' ו'פוריה'. אחת לחודשיים נערך בישיבה אירוע שיא, בו יושבים התלמידים בקבוצות קטנות עם אנשי הצוות, מלבנים את שעבר עליהם בחודשיים האחרונים ושומעים יחד הרצאה בנושא. בתום האירוע מוענק פרס למצטיין התנדבות כיתתי . יישר-כח גדול לרב אח"י פריזנט שמרכז את התכנית בישיבה.